چیدمان اصولی اکسسوری ها در داخل بوفه

کاربرد بوفه

کاربرد بوفه در منازل می‌تواند متفاوت باشد مثلا از آن علاوه بر چیدمان اشیای دکوراتیو (اشیایی که علاوه بر زیبا بودن، کاربردی نیز هستند) و دکور (اشیایی که فقط جنبه‌ی زیبایی دارد) می‌توان در منزل‌های کوچک به عنوان کتابخانه یا کابینت استفاده کرد لذا با نام های ویترین شیشه ای و کابینت چینی هم شناخته می‌شود. این کاربردها صحیح می‌باشند ولی باید به چیدمان اصولی اکسسوری ها در داخل بوفه توجه کنیم تا کل اشیا داخل بوفه جنبه‌ی دکوری داشته باشند. معمولا ظروف در آن به صورت متقارن چیده می‌شود اما شما می‌توانید چیدمان متفاوتی داشته باشید ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا چیدمان اصولی در طبقات دکوراتیو بوفه داشته باشید.

جذاب کردن پشت طبقات دکوراتیو قبل از چیدمان بوفه

یکی از روش‌های کم هزینه برای تزیین پس زمینه ی بوفه یا ویترین، استفاده از کاغذ دیواری یا رنگ است. قبل از چیدمان داخل بوفه ، شما می‌توانید پشت طبقات دکوراتیو را با کاغذ دیواری یا رنگی درخشان بپوشانید تا بتواند هماهنگی و جذابیت خاص را به محیط و اکسسوری‌ها اضافه کند. در صورت استفاده نکردن از تنوع رنگی در دکوراسیون منزل این رنگ‌آمیزی می‌تواند منزلتان را از یکنواختی خارج کند.

اگر از بوفه به عنوان کتابخانه استفاده می‌کنید پشت طبقات بوفه را با رنگ‌های متضاد، رنگ‌آمیزی کنید تا کتاب‌ها مشخص‌تر شوند مثلا پشت طبقات بوفه را برای کتاب‌هایی که دارای رنگ روشن هستند، تیره کنید تا منجر به جذاب شدن کتاب‌ها شود این جذابیت فقط مختص بوفه نیست بلکه محیط خانه را هم شامل می‌شود همچنین استفاده از کاغذ دیواری طرح‌دار می‌تواند یکی از روش‌های کم هزینه برای تزیین بوفه و حتی تبدیل مجدد کتابخانه به دکوراسیون منزل باشد.

 

جذاب کردن پشت طبقات بوفه

 

استفاده از اکسسوری سنگین در بوفه هنگام چیدمان طبقات دکوراتیو

حفظ تعادل بصری، مهم‌ترین اصولی است که هنگام چیدمان داخل بوفه باید رعایت کنیم یعنی وزن اکسسوری‌ها اعم از سنگینی و سبکی آن در تمام طبقات دکوراتیو رعایت شده باشد به عبارت ساده‌تر شما وقتی به طبقات نگاه می‌کنید باید اکسسوری‌ها را از سنگین به سبک به ترتیب از پایین به بالا ببینید لذا اکسسوری سنگین را در پایین‌ترین طبقه بوفه و در مرکز آن قرار دهید تا سنگینی آن موجب شکستن طبقات ویترین نشود.

اکسسوری سبک وزن هنگام چیدمان بوفه کجا قرار می‌گیرد؟

اکسسوی‌های سبک در هر طبقه‌ای می‌توانند قرار بگیرند ولی برای حفظ تعادل بصری باید در طبقه‌ی بالا چیده شوند تا بتوانید از پایین‌ترین طبقه برای چیدمان اکسسوری سنگین استفاده کنید. در طبقه‌ی بالا اشیا سبک و روشن قرار می‌گیرند.

چگونه از نورپردازی در بوفه استفاده کنیم؟

در یک منزل مسکونی هر مکانی ارزش خاص خودش را دارد یعنی اتاق خواب و اتاق پذیرایی هر دو برای ما ارزشمند هستند و دوست داریم هر دو جذاب به نظر برسند پس طراح باید کار خود را در هر مکان و فضای داخلی به بهترین نحو ممکن انجام دهد. ‌در دکوراسیون داخلی استفاده از نور بسیار مهم است چون علاوه بر این که باعث دیده شدن اجسام می‌شوند به زیبایی و جذابیت اجسام اضافه می‌کنند بخصوص اگر از نور مخفی استفاده شود.

نورپردازی در بوفه می‌تواند جذابیت چیدمان اکسسوری های شما را دو برابر کند بویژه اگر این اکسسوری‌ها، شفاف یا کریستال باشد چون موقع انعکاس و درخشش نور یک دکور زیبا و خاص را ایجاد می‌کند.

مکان نورپردازی در بوفه کجاست؟

  1. در فضای داخلی ویترین،‌ می‌توان چراغ‌ها را با شکل هندسی در سقف یا در پشت اجسام قرار داد.
  2. استفاده از نور مخفی در زیر شلف‌ها و طبقات دکوراتیو بوفه است.

با نورپردازی علاوه بر روشنایی فضا، این قسمت از منزل شما به نقطه‌ی کانونی تبدیل می‌شود و شب هنگام از دیدن دکوراتیوها در داخل بوفه لذت می‌برید.

 

نورپردازی در بوفه

 

بشقاب دکوری را هنگام چیدمان بوفه کجا قرار دهیم؟

این اکسسوری‌ها، جزء دکوراتیو سبک وزن برای بوفه به شمار می‌آیند و تمام طبقات تحمل وزن آن‌ها را دارند ولی بهتر است هنگام چیدمان ویترین طبقات بالا را انتخاب کنید تا اکسسوری‌های سنگین در پایین‌ترین طبقه بوفه جا داشته باشند. عمودی یا افقی قرار دادن بشقاب‌ها بستگی به راحت بودن شما در برداشتن و چیدمان دوباره این دکوراتیوها را دارد.

پس اگر از این بشقاب‌ها فقط در روز مهمانی استفاده می‌کنید نحوه‌ی چیدمان آ‌ن‌ها به این صورت خواهد بود که آن‌ها را به صورت عمودی به دیواره‌ی بوفه یا به پایه‌ای تکیه بدهید و اگر اندازه‌ی بشقاب‌ها متفاوت باشند، کوچک‌ترها را در جلو و بزرگ‌ترها را در پشت قرار دهید ولی اگر استفاده از بشقاب‌ها به صورت روزانه باشد برای اینکه برداشتن و چیدمان دوباره آن‌ها راحت صورت گیرد آن‌ها را به صورت افقی از بزرگ به کوچک در بوفه بچینید و با قرار دادن یک دکوراتیو سبک دیگر مانند فنجان، روی آخرین بشقاب به جذاب شدن بوفه کمک کنید.

 

ظروف در چیدمان بوفه

 

فنجان و لیوان را هنگام چیدمان بوفه کجا قرار دهیم؟

فنجان و لیوان، جزء دکوراتیوهای سبک وزن و پرکاربرد بوفه به شمار می‌روند لذا در طبقه بالا قرار می‌گیرند و موقع چیدمان ویترین آن‌ها را می‌توانید در مقابل بشقاب‌هایی که به صورت عمودی تکیه داده شده‌اند، قرار دهید و همچنین می‌توانید قسمتی از بوفه را به این دکوراتیوهای سبک وزن اختصاص دهید. به این نکته هنگام چیدمان ویترین توجه کنید که برای حفظ هماهنگی و یکپارچگی لیوان و فنجان‌هایی که اندزه و طرح یکسانی دارند در کنار هم قرار بدهید.

کتاب هنگام چیدمان بوفه کجا قرار می‌گیرد؟

اگر می‌خواهید هنگام چیدمان بوفه از کتاب‌ها استفاده کنید، آن‌ها را به صورت عمودی و کمی کج در کنار هم بچینید برای زیباتر شدن طبقات دکوراتیو بوفه می‌توانید در کنار دسته‌ای از کتاب‌ها یک اکسسوری دکوری اضافه کنید تا با این کار علاوه بر استفاده‌ی بهینه از فضا به جذاب شدن چیدمان داخل ویترین کمک کنید.

 

چیدمان کتاب در بوفه

 

تمیز کردن بوفه ی چوبی

قبل از هر چیز به این نکته  اشاره می‌کنیم که برای جلوگیری از خرابی و افزایش طول عمر چوب نباید بوفه را در معرض نور مستقیم و گرما قرار دهیم چون باعث تغییر رنگ می‌شود و همچنین باید هر چند وقت یک بار آن را با پارچه‌ی بدون پرز گردگیری کنیم تا ترتمیز بماند. توجه داشته باشید که شیوه‌ی تمیز کردن بستگی به جنس چوب دارد مثلا اگر جنس چوب بوفه شما گردو باشد باید عملیات گردگیری و تمیزی روزانه باشد و در صورت مشاهده‌ی لکه روی چوب گردو آن را با خمیردندان پاک کنید.

نتیجه گیری

بوفه کاربردهای زیادی دارد مثلا از آن به عنوان کتاب‌خانه، کابینت یا نگه‌داری از اشیای گرانبها استفاده می‌شود. چیدمان داخل ویترین اصول و قوانین خاص خودش را دارد که با رعایت این قوانین نه تنها باعث حفظ طول عمر اشیا و بوفه شده‌ایم بلکه به زیبا و خاص شدن این نقطه‌ی کانونی کمک کرده‌ایم. قوانین چیدمان ویترین در حالت کلی به این صورت می‌باشد که اکسسوری‌های سنگین وزن و تیره‌تر در پایین‌ترین طبقه قرار می‌گیرد و رفته رفته اکسسوری‌ها از پایین به بالا سبک‌تر و شفاف‌تر می‌شوند.

 

قیمت بوفه در تبریز

برای دریافت قیمت بوفه و همچنین خرید بوفه بهتر است با یک مرکز تخصصی مشورت کنید؛ مجموعه ای که کارشناسان با تجربه را برای راهنمایی ها و مشاوره های لازم در اختیار دارد. اگر در مراجع آنلاین خرید و فروش بوفه، جستجوی کوتاهی داشته باشید به اهمیت این مسأله پی می برید.

واحد تولیدی صنعتی مبلمان EVIN HOME (اوین هوم)، علاوه بر بخش طراحی، مدل سازی و تولید محصولات داخلی درجه یک و با کیفیت، دارای خدمات پس از فروش هم هست. در صورتی که شما قصد خرید بوفه یا ویترین را داشته باشید و آگاهی کافی از محصولاتی که در بازار عرضه می‌شود ندارید می‌توانید به محصولات موجود در فروشگاه مان مراجعه کنید و مدل های متنوع و مدرن در سبک های مختلف را انتخاب و خریداری نمایید.


مبل اوین

**              مبل اوین              **

دیدگاه‌ها ۰

*
*