چیدمان دکوراسیون لوکس خانه به شکل ساده

سبک دکوراسیون لوکس خانه زیبایی و جذابیت خاصی دارد که در آن درخشندگی و لوکس بودن اکسسوری‌ها و لوازم خانگی نقش خیلی موثری در کیفیت این نوع چیدمان دارد با این دکوراسیون شما می‌توانید فضای منزلتان را دگرگون کنید و حال و هوای خاصی به آن بدهید. از فاکتورهای موثر در دکوراسیون لوکس منزل می‌توان به نورپردازی، هماهنگی و تناسب رنگ وسایل با رنگ منزل و نحوه چیدمان آن‌ها اشاره کرد همچنین طراحی دکوراسیون داخلی باید متناسب با فضای داخلی صورت گیرد لذا در این مقاله به چیدمان لوازم و اکسسوری‌های لوکس در منزل خواهیم پرداخت.

چیدمان دکوراسیون لوکس خانه

دکوراسیون لوکس منزل قابل پیاده شدن در هر فضای داخلی خانه با متراژهای مختلف است در این نوع دکوراسیون، شیک و لوکس بودن لوازم منزل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و انتخاب اکسسوری لوکس و شیک باعث می‌شود که شما دکوراسیون خاصی داشته باشید. مثلا اگر منزل شما دارای پنجره‌های بلندی است با باز گذاشتن پنجره‌ها می‌توانید علاوه بر استفاده از نورپردازی ساده، فضای لوکس و خاصی را به منزل خود بدهید و یا با استفاده از کناف‌های سقف که دارای گچ‌کاری ساده اما زیبایی هستند می‌توانید دکوراسیون منزلتان را متحول کنید.

شما همچنین می‌توانید برخی تفاوت‌های نامحسوس در هنگام طراحی سقف و دیوارهای منزلتان بدهید. هماهنگ کردن رنگ سرامیک با برخی اجزای دکوری منزل هم می‌تواند فضای داخلی را باز و بزرگ‌تر نشان دهد البته اگر رنگ مورد نظر روشن باشد.

 

دکوراسیون لوکس منزل

 

ویژگی‌های چیدمان دکوراسیون لوکس خانه چیست؟

 1. تمامی لوازم و اکسسوری‌ها در دکوراسیون لوکس خانه باید جلوه‌گر باشد.
 2. تقریبا تمامی اکسسوری‌ها ارزشمند هستند و ظاهری گران‌قیمت دارند.
 3. جنس اکسسوری‌ها در این دکوراسیون اکثرا فلزی، سنگی، شیشه‌ای و آینه‌ای هستند.
 4. در این دکوراسیون می‌توان از المان‌های سبک کلاسیک نشانه‌هایی یافت.
 5. رنگ‌هایی که در این دکوراسیون استفاده بالایی دارد طلایی، نقره‌ای، زرشکی و آبی است.
 6. نور خانه در این دکوراسیون به شکل هدفمند و بهینه استفاده شده است.
 7. اکثر اشیا و اکسسوری‌ها درخشان هستند و یا با استفاده از نورپردازی می‌توان اشیای شفاف بخصوص کریستال را برجسته و درخشان‌تر نشان داد.

برخی از اکسسوری‌های اصلی منزل که نقش مهمی در دکوراسیون لوکس خانه دارند به شرح ذیل است:

 1. مبلمان
 2. میز غذاخوری
 3. میز کنسول
 4. بوفه
 5. سرویس خواب
 6. لوازم دکوراتیو
 7. نورپردازی در دکوراسیون لوکس

 

دکوراسیون لوکس خانه

 

مبلمان

طرح مبلمانی که برای چیدمان دکوراسیون لوکس خانه، انتخاب می‌کنید باید از ایده‌های خاص و در عین حال درخشانی برخوردار باشند. در  این سبک از دکوراسیون مهمترین ویژگی که یک مبل باید داشته باشد زیبایی و درخشندگی است و این مبل‌ها دارای طرح‌های سلطنتی با کلاف پر زرق و برق هستند. اسکلت آن‌ها مزین به نقش‌ونگار و با ظرافت خاصی این کار انجام شده است. معمولا روکش مبلمان دارای طرح‌هایی با رنگ طلایی، نقره‌ای، زرشکی، کرم، سبز و آبی تیره هستند و کل کار ظاهری درخشنده دارند.

میز غذاخوری

در سبک دکوراسیون لوکس میزهای غذاخوری که دارای طرح و رنگ جذابی باشند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و منجر به جذاب شدن نتیجه کار خواهند شد. در کنار این میز اگر از صندلی‌های پرنقش و نگار استفاده کنید این مکان به عنوان یکی از قطب‌های درخشان در دکوراسیون لوکس خانه شما به شمار خواهد آمد و می‌توانند به زیبایی فضای منزلتان اضافه کنند. در سبک دکوراسیون لوکس رنگ قهوه‌ای براق و طلایی، زیباترین رنگ برای میز و صندلی‌های چوبی خواهند بود.

میز کنسول

اکسسوری بعدی که از جنس چوب ساخته شده و در دکوراسیون لوکس خانه نقش اساسی و مهمی دارد، میز کنسول است. این میز کنسول برای این نوع سبک دکوراسیون باید از چوب‌های پر نقش‌ونگار و رنگ‌های درخشان طلایی و قهوه‌ای براق ساخته شده باشد. دو عامل اساسی که باعث زیبایی کنسول می‌شوند ترکیب پیچیدگی و ظرافت در طراحی آن است.

 

میز کنسول

 

بوفه

اکسسوری چوبی دیگری که در کیفیت دکوراسیون لوکس خانه‌ی شما می‌تواند موثر باشد، بوفه یا ویترین است. همانطور که می‌دانیم باید انتخاب اکسسوری چوبی برای این سبک از دکوراسیون به گونه‌ای باشد که دارای طرح‌های سلطنتی یا کلاسیک که پر نقش و نگارند با رنگ‌های طلایی و یا قهوه‌ای براق باشند.

سرویس خواب

باید به این نکته توجه کنیم که سبک دکوراسیون لوکس را به صورت یکپارچه در تمامی محوطه‌ها و فضاهای داخلی به کار ببریم لذا این سبک را برای اتاق خواب هم سعی می‌کنیم حفظ کنیم. وقتی شما وارد اتاق خوابی می‌شوید اولین چیزی که به چشم‌تان می‌خورد، تخت‌خواب است که محدوده‌ی زیادی از اتاقتان را اشغال می‌کند. این اکسسوری چوبی باید دارای تاج و طرح سلطنتی باشد همچنین باید یکپارچگی و هماهنگی را در سایر المان‌های سرویس خواب رعایت کنیم لذا این المان‌ها از خاصیت درخشندگی برخوردار هستند. تاج تخت، قاب منحصربه‌فرد آینه میز توالت، پاتختی‌ها جذاب و… زیبایی اتاق را کامل می‌کند. یک لوستر کلاسیک برنز و طلایی نیز این زیبایی را دو چندان خواهد کرد. استفاده از آباژور نیز هرگز نباید فراموش شود.

لوازم دکوراتیو

آیا طراحی دکوراسیون لوکس خانه تا اینجا کافی است؟ جواب این سوال منفی بوده لذا با اکسسوری‌های دکوراتیو خاص و کمیاب می‌توانیم این سبک را تکمیل کنیم. مثلا از مجسمه‌های فلزی می‌توانیم برای تزیین کمک بگیریم یا از دو صندلی و یک میز که دارای طرح متفاوتی از مبلمان اصلی هستند در کنار پنجره‌ی محوطه استفاده می‌کنیم.

 

لوازم لوکس

 

در دکوراسیون لوکس از آینه زیاد استفاده کنید تا درخشندگی و زیبایی در فضا موج بزند. قاب این آینه باید با ظرافت و پیچیدگی جذابی طراحی شده باشد. آینه‌ها نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون لوکس منزل شما دارند. نوع قاب یا تراش آینه و محل نصب آن روی دیوار بسیار مهم است. معمولا آینه در جهتی روی دیوار نصب ‌می‌شود که بتواند نور را انعکاس دهد.

نورپردازی در دکوراسیون لوکس

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تمامی سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی، نورپردازی است. نورپردازی علاوه بر جذاب کردن فضای منزل، سبب دیده شدن جسم توسط چشم و جلوه بخشیدن به اشیاء می‌شود همچنین باعث درخشندگی (در سبک دکوراسیون لوکس درخشندگی مهم می‌باشد) اکسسورهای شیشه‌ای بلوری و کریستال‌ها می‌شود.

 

نورپردازی در دکوراسیون لوکس

 

 


مبل اوین

**              مبل اوین              **

دیدگاه‌ها ۰

*
*